641 zł
Cena netto: 521,14 zł
Cena netto: 521,14 zł
SKU: B840 GAMING X WF6E
Dostępność: duża
Producent: Gigabyte
Gwarancja: gwarancja producenta
GIGABYTE B840 GAMING dostępny jest w magazynie. Zamów teraz. Wysyłka nawet w 24h.
Galeria
Specyfikacja
| Marketing Description | |
| Płyta główna GIGABYTE B840 GAMING X WIFI6E poprawia wrażenia z gry i zapewnia wysoką wydajność dzięki kompatybilności z różnymi procesorami, w tym z serii Ryzen 7000, 8000 i 9000. Ta płyta główna w formacie ATX, zbudowana w oparciu o chipset AMD B840, obsługuje pamięć DDR5 SDRAM o prędkości do 7200 MT/s i posiada cztery gniazda DIMM, co pozwala na zwiększenie pojemności pamięci i zastosowanie architektury dwukanałowej. Zawiera zaawansowane funkcje BIOS, takie jak UEFI BIOS i monitorowanie sprzętu pod kątem napięcia systemowego, sterowania wentylatorami i wykrywania temperatury, zapewniając wydajność i niezawodność podczas intensywnych sesji gamingowych. Łączność jest jedną z głównych zalet tej płyty głównej, która posiada zintegrowane Wi-Fi 6E zapewniające szybką komunikację bezprzewodową oraz port 2,5 Gigabit Ethernet zapewniający stabilne połączenia przewodowe. Płyta główna oferuje wiele opcji interfejsu USB, w tym USB-C i USB 3.2, umożliwiających szybki transfer danych. Wyjątkowe funkcje sprzętowe obejmują ultra wytrzymałą konstrukcję, PCIe EZ Latch ułatwiający instalację komponentów oraz M.2 Thermal Guard zapewniający chłodzenie urządzeń pamięci masowej. Ciesz się grami i wydajnością dzięki płycie głównej GIGABYTE B840 GAMING X WIFI6E, która łączy w sobie wydajność, łączność i trwałość, zapewniając lepsze wrażenia podczas pracy z komputerem. | |
| Product Features | |
|
|
| Ogólne | |
| Typ produktu | Płyta główna - ATX |
| Typ chipsetu | AMD B840 |
| Port procesora | Socket AM5 |
| Max ilość procesorów | 1 |
| Zgodne rodzaje procesorów | Ryzen (obsługuje serie Ryzen 7000/8000/9000) |
| Obsługiwany RAM | |
| Rozmiar maksymalny | 256 GB |
| Technologia | DDR5 |
| Bus Clock | 4800 MT/s, 5200 MT/s, 5600 MT/s (O.C.), 6000 MT/s (O.C.), 6200 MT/s (O.C.), 6400 MT/s (O.C.), 6600 MT/s (O.C.), 6666 MT/s (O.C.), 6800 MT/s (O.C.), 7000 MT/s (O.C.), 7200 MT/s (O.C.), 7600 MT/s (O.C.) |
| Sprawdzanie integralności obsługiwanej pamięci RAM | Bez ECC |
| Rejestrowana lub buforowana | Niebuforowana |
| Charakterystyka | Intel Extreme Memory Profiles (XMP), technologia AMD EXPO, dwa kanały DDR |
| Audio | |
| Typ | High Definition Audio (8-kanałów) |
| Zgodność z normami | Dźwięk Wysokiej Rozdzielczości |
| LAN | |
| Kontroler sieciowy | Realtek RTL8852CE |
| Interfejsy sieciowe | 2.5 Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Rozszerzenie / połączenie | |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x CPU 4 x 288-pin DIMM 1 x PCIe 4.0 x16 1 x PCIe 3.0 x4 2 x PCIe 3.0 x16 (tryb x1) 3 x M.2 socket (gniazdo 2280/2580/22110/25110 M.2 Key M) |
| Interfejsy pamięci masowej | SATA-600 -złącza: 4 x szer. ATA 7 pin - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 PCIe 4.0 -złącza: 2 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 PCIe 3.0 -złącza: 1 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 |
| Interfejsy | 1 x USB-C 3.2 Gen 2 4 x USB 2.0 1 x USB 3.2 Gen 2 2 x USB 3.2 Gen 1 1 x HDMI 1 x DisplayPort 1 x LAN (2.5Gigabit Ethernet) 1 x wyjście audio - mini jack 1 x mikrofon - mini jack 1 x wejście audio - mini jack 2 x antena |
| Wewnętrzne interfejsy | 1 x USB-C 3.2 Gen 1 - nagłówek 4 x USB 2.0 - nagłówek 4 x USB 3.2 Gen 1 - nagłówek 1 x dźwięk - nagłówek 1 x SPI - nagłówek |
| Złącza zasilania | Łączówka 24-pin głównego zasilania, złączka ATX12V 8-stykowa, łączówka 4-pin ATX12V |
| Charakterystyka | |
| Typ BIOS | AMI |
| Cechy BIOSu | UEFI BIOS, obsługa WfM 2.0, obsługuje SMBIOS 2.7, DMI 2.7, ACPI 5.0, obsługa PnP 1.0a |
| Monitorowanie hardware | Napięcie systemu, wykrywanie temperatury, kontrola wentylatora, prędkość przepływu chłodzenia wodą, ostrzeżenie o awarii wentylatora, wykrywanie prędkości wentylatora |
| Cechy harware | 12+2+2 Phase Power Design, 2x Copper PCB, Premium Power Choke, VRM Thermal Armor Advanced, wstępnie zamontowana tarcza I/O, M.2 Thermal Guard, GIGABYTE Smart Fan 6, radiator układu scalonego, DIY Friendly Design, WIFI EZ-Plug, EZ Debug LED, Zatrzask PCIe EZ Plus, Zatrzask M.2 EZ plus, Zatrzask M.2 EZ na kliknięcie, Ultra Durable, RGB FUSION |
| Różne | |
| Dołączone oprogramowanie | Norton Internet Security (OEM Version) |
| Szerokość | 30.5 cm |
| Głębokość | 24.4 cm |
Deklarowana waga jest wagą minimalną i może różnić się w zależności od konfiguracji oraz zmian występujących w procesie produkcyjnym.
Informacje Handlowe
| Kod producenta | B840 GAMING X WF6E |
| Dane producenta | Gigabyte Technology Co., Ltd. No.6, Baoqiang Rd., Xindian Dist., New Taipei City 231 Tajwan Telefon: +886-2-6636-6000 E-mail: service@gigabyte.com Strona internetowa: gigabyte.com |
| Podmiot odpowiedzialny | Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. ul. Fabryczna 20 (Arkady Wrocławskie) 53-609 Wrocław Polska Telefon: +48 71 77 77 000 E-mail: info@gigabyte.pl Strona internetowa: gigabyte.pl |
| Pomoc techniczna | https://www.gigabyte.com/pl/Support |







